Satelliidi Tööpõhimõte

Satelliittelevisoon ehk sat-TV on televisooniprogrammide edastamis vahend sidetehiskaaslaste vahendusel. Need sateliidid tiirlevad meie Maa orbiidil, Maa pöörlemisega samas suunas. Ta paikneb ekvaatori lähedal. Sateliit võtab vastu Maal asuvast kosmosesidesaatjast tuleva raadiosignaali, mis kannab sateliitiringhäälingu televisooni või raadioprogrammi.

Transponderite raadiosignaale võetakse vastu sidesatelliidi poole suunatud paraboolantnniga, mida kutsutakse satelliiditaldrikuks. Peegeldi suunab väljaeraldatud elektromagnetlained oma fookuses kaiknevasse võimendus-muudusplokki, mille väljundist lähenevad elektrisignaalid vastuvõtjasse. Vastuvõtusseadmeks võib olla eraldi satelliidiatuuner või digiteleris paikenev DVB-S-moodul.

Rohkem infot

Satelliidi Seadistamine

Enne süsteemi paigaldamist tutvuge tähelepanelikult antenni paigaldus-juhendi ja vastuvõtja kastusjuhendiga. See võimaldab teil satelliit-digitelevisooni komplekti õigesti paigaldada ja edukalt kasutada.

Pange seinakinnitus kokku vastavalt lisatud juhendile. Seinakinnitust ei ole vaja kasutada, kui antenn kinnitatakse teleantenni masti või mõne muu
vastupidava metallkonstruktsiooni külge.

Paraboolantenni ei tohi paigaldada siseruumidesse ega puu otsa. Antenn peab olema suunatud lõuna suunast pisut lääne poole ja paigaldatud nii, et seda ei varjaks mingisugused
takistused, puud ega hooned. Paraboolantenn on soovitatav paigaldada võimalikult seina
lähedale.

Asetage kokkupandud paraboolantenn juhendis näidatud viisil seinakinnitusele. Ärge keerake kinnitusdetaile lõpuni kinni – nii on teil lihtsam antenni asendit reguleerida. Ühendage antennikaabli üks ots vastuvõtupeaga ja teine satelliitvastuvõtjaga.

Reguleerige paraboolantenni tõusunurka (vertikaaltasapinnas) vastavalt tabelile 1 (kui teie
elukohta ei ole tabelis nimetatud, kasutage häälestamiseks
lähimat nimetatud kohta). Pärast reguleerimise lõpetamist
kinnitage lõplikult tõusunurga poldid.

Reguleerige antenni LNB-d vastavalt tabelile 2 (kui teie
elukohta ei ole tabelis nimetatud, kasutage häälestamiseks
lähimat lähimat nimetatud kohta). LNB-d tuleb keerata
antenni eestpoolt vaadates vastupäeva.

Kasutusjuhend

This will close in 14 seconds